Технологічне проектування

Далі ми в простій формі та без формальностей коротко спробуємо пояснити:

Навіщо і коли потрібна технологія?

 1. Технологія в проектуванні споруд обов’язкова потрібна при створенні проектної документації для будівництва, реконструкції, переоснащення об’єктів III-IV категорії складності по ДCTУ-Н Б В.1.2-16:2013, яка (проектна документація) в свою чергу потрібна для отримання позитивного висновку будівельної експертизи й отримання відповідних дозволів.
 1. Технологія потрібна у випадку проектування об’єктів будь-якої категорії складності, функції яких передбачають наявність технологічних процесів. Наприклад: в ресторані необхідно готувати страви, мити посуд, утилізувати відходи, передбачити природні потреби відвідувачів, персоналу тощо. У готелі крім того забезпечити відповідне прибирання приміщень, адміністрування номерів та інші особливості діяльності.

В той же час, наприклад, в житловому будівництві технологія не виконується, оскільки власне мешканці в змозі самостійно забезпечити свій побут (відчуйте різницю з технологічним процесом . Хоч деякі панове можуть собі дозволити спорудити і кухонний блок, приміщення для гостей і персоналу, міні-ферму з крілями і страусами,  лабораторію якості продукції, SPA і фітнес-центр та ……, але це все інша історія.

Також технологія не потрібна для суто інженерних споруд (підстанцій, дамб, доріг) тому що технологічні процеси там відсутні або в мінімальних проявах.

 1. Технологія може знадобитися для діючих об’єктів, якщо керівництво компанії вирішить оптимізувати свої виробничі процеси, або систему контролю якості, що може бути потрібним для сертифікації продукції на ринки ЄС (наприклад). В цьому випадку, скоріш за все складання повноцінного проекту не знадобиться: досить буде нашої консультації, складання технологічної схеми підприємства та виконання деяких рекомендацій по дотриманню санітарних норм.
 1. Ми виконуємо розділ «Технологічні рішення» на різних стадіях проектуванння, який ви отримаєте в кількох примірниках в паперовому вигляді, а також електронну версію. В розділі буде:
На стадії «Проект» На стадии «Робоча документація»
Змістовний склад розділу ТХ:

 

 • технологія
 • холодозабезпечення технологічних процесів (при потребі)
 • механізація технологічних, вантажних і транспортних процесів
 • технологія
 • механізація технологічних, вантажних і транспортних процесів  (при потребі)
Перелік матеріалів проектної документації:
 • пояснювальна записка;
 • планово-технологічне завдання та ін. вихідні дані
 • креслення:
 • плани з розміщенням основного технологічного обладнання;
 • технологічні схеми (при потребі);
 • відомості технологічного обладнання;
 • комплексне технологічне завдання суміжникам – ВК, ОВ, ЕЛ та ін. з технологічними навантаженнями.
 • креслення:
 • плани з розміщенням і прив’язкою основного технологічного обладнання;
 • монтажні схеми підключення технологічного обладнання по окремих видах: електрика, водопровід і каналізація, вентиляція тощо;
 • специфікації технологічного обладнання;
 • деталізоване комплексне технологічне завдання суміжникам – ВК, ОВ, ЕЛ та ін. з технологічними навантаженнями.
Участь в погодженні проектних рішень
 • комплексна державна експертиза
 • органи СанЕпідНагляду ( при потребі)
 • інші
 • органи СанЕпідНагляду ( при потребі)

 

Додаткові послуги:
Підбір торгівельних марок і постачальників обладнання,

Експертна участь у  тендерах на закупівлю технологічного обладнання

Авторський нагляд за будваництвом

Проектування не складних об’єктів може бути виконано в одну стадію  – «Робочий проект»

Звичайно же, це велика таємниця,  але:

 1. На стадії Проект ми спочатку вивчаємо попередні дані (насамперед архітектуру), допомагаємо скласти планово-технологічне завдання, визначаємо й погоджуємо з іншими учасниками процесу: призначення та категорії приміщень, основні технологічні показники споживання води, електроенергії, специфіку обміну повітря, шляхи руху сировини, товарів, персоналу, відвідувачів і так далі.
 2. Далі приймаємо участь в розробці об’ємно-просторових рішень, розміщуємо основне обладнання (загально-без визначення конкретних марок і моделей), уявляємо, як все функціонує; в процесі все погоджуємо з Замовником і архітектором, потім видаємо завдання суміжникам на забезпечення об’єкта необхідними інженерними комунікаціями, заходами з охорони навколишнього середовища тощо.
 3. Коли всі все опрацюють, уважно специфікуємо обладнання (меблі за звичай видає архітектор) та оформлюємо належним чином розділ проекту. Як правило, після цього Замовник може починати вибір фірм-постачальників обладнання.
 4. Після проходження експертизи проекту й зняття зауважень експертів (якщо такі будуть) можна розпочинати виконання робочої документації. До цього моменту Замовнику необхідно визначити марки й конкретні моделі основного обладнання.
 5. Тоді ми зможемо точно розмістити його на планах й прив’язати в архітектуру будівлі, а також передбачити точки для підключення комунікацій. Після цього суміжники зможуть виконати свої розділи ВК,ОВ, ЕЛ і надати на будівництво для прокладання кабелів, шахт, труб та іншого.
 1. Іноді професійні архітектори або виконроби в співпраці із Замовником (його технологом виробництва) можуть створити досить пристойний розділ технології. Особливо така ситуація притаманна для не складних, або типових об’єктів, АЛЕ:- Дуже часто «забувають» частину санітарних або будівельних норм, тому що  виробник далеко не завжди може відстежувати зміни й досконало знати питання проектної діяльності і будваництва, а архітектор/виконроб не може володіти всією специфікою виробництва й роботи обладнання.
 2. Багато постачальників обладнання пропонують «безкоштовно»  виконати проект, АЛЕ:
  – навряд чи обладнання буде підібрано і розміщено оптимально, ну і див. вище.
 3. Ми не просуваємо якісь певні марки обладнання, не намагаємося нав’язати непотрібних витрат, можемо поглянути об’єкт «чистим оком», в нас хороший досвід, ми найкращі і найскромніші .
×
×
×